شنبه, 17 خرداد 1399
  • ساعت : ۹:۵۹:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ 
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه:
وجود سكونتگاهای غیر رسمی در ساوه وظیفه مدیریت شهری و نیروی انتظامی را دو چندان كرده است
 فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: وجود سکونت گاهای غیر رسمی در ساوه وظیفه مدیریت شهری و نیروهای انتظامی را دو چندان کرده است.

سرهنگ پرویز اسدی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر ساوه با بیان اینکه ساوه یکی از شهرهای کشور با بیشترین سکونتگاه‌های غیر رسمی می باشد، گفت: حاکم بودن این وضعیت خاص با در شهر وظیفه مدیریت شهری و نیروهای انتظامی را سخت و دو چندان کرده است.
وی ضمن تقدیر از تعامل سازنده شهرداری و شورای اسلامی شهر ساوه با نیروی انتظامی شهرستان، افزود: در بحران مالی سال 96 شهرداری با مدیریت خوب مدیران این مجموعه توانست علاوه بر جلوگیری از ایجاد تنش های کارگری، خدمات خوب عمرانی، خدماتی و فرهنگی را به مناطق حاشیه شهر ارائه کند.

سرهنگ اسدی با بیان اینکه رشد و توسعه فرهنگی، توانمندسازی مناطق حاشیه شهر و افزایش نشاط اجتماعی سبب كاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه شهر می شود، اظهار داشت: باید با ساماندهی حاشیه نشینی و فراهم كردن امكانات مورد نیاز حاشیه نشینان برای كم كردن فاصله و خلاء موجود بین آنها و دیگر مناطق شهری اقدامات لازم صورت گیرد و تحقق این امر نیازمند همکاری تمامی دستگاه های ذیربط می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از پیاده راه شهر ساوه به عنوان یک چالش ترافیکی و امنیتی در شهر نام برد و تصریح کرد: لازم است که مسئولان شهرستان برای رفع این مشکل با تصمیم قاطع چاره اندیشی کنند.
فرمانده انتظامی ساوه همچنین از روند رو به رشد جرایم سایبری خبر داد و گفت: اين كه اشكال وقوع جرم متنوع و درحال تغيير است حقيقتي غيرقابل انكار بوده و براين اساس ما نیز بايد روش ها و تفكرات خود را در مورد پيشگيري از جرم را به روز كنيم و مبناي اين كار دسترسي به تكنولوژي ها و ابزارهاي نوين به منظور حفاظت از عموم است.

وی خاطرنشان ساخت: امروزه بايد از آسيب هاي جدي كه در داخل خانه قربانيان رخ مي دهد جلوگيري كنيم و يا جرايم سايبري كه تنها با يك كليك از يك طرف دنيا با هدفِ آسيب رساني به هزاران نفر در مقصد انجام مي شود را متوقف سازيم.
سرهنگ اسدی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای آن ضروری است لذا اطلاع رسانی، آموزش نحوه استفاده صحیح از این فناوری می تواند مؤثر واقع گردد.
وی همچنین به نقش دوربین های مدار بسته در کاهش جرایم شهری اشاره کرد و یادآور شد: امروزه متاسفانه جرایم به یکی از حادترین مشکلات جامعه بشری تبدیل شده وهر روز شاهد وقوع انواع جرایم خصوصا سرقت هستیم که حریم امن شهروندان را شکسته، امنیت و حرمت تعرض به اموال را مختل می کند.

فرمانده انتظامی ساوه تصریح کرد: یکی از راهکارهای پیشنهادی برای کاهش سرقت،از بین بردن فرصت های مناسب برای سارقین است و  نصب دوربینهای مداربسته یکی از روشهای کنترل افراد و موثر در پیشگیری جرایم است و دوربینهای مداربستهای  تا به حال کاشف بسیاری از سرقتها و جنایتها بوده اند.
وی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر جهت همکاری در نصب دوربین های سطح شهر ساوه، افزود: تاکنون با همکاری مدیریت شهری ساوه 10 دستگاه دوربین در نقاط مختلف شهر نصب شده و تا پایان سال نیز 10 نقطه دیگر شهر به دوربین مجهز خواهد شد.

سرهنگ اسدی با بیان اینکه مسائل امنیتی را نباید با هزینه قیاس کرد زیرا پای جان و مال مردم در میان است، افزود: تجربه ثابت كرده هر كجا كه دوربين نصب بوده جرم در آنجا كمتر اتفاق افتاده است؛ زيرا مجرمين اگر متوجه شوند كه ديده خواهند شد احتمال اينكه آنجا مرتكب جرم نشوند زياد است.
وی همچنین خواستار توجه مدیریت شهری به رفع مشکلات اتوبوس های فرسوده در شهر و افزایش روشنایی در پارک ها شد و افزود: امیدواریم که توفیق خدمت به مردمی که لایق بهترین ها هستند را داشته باشیم.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0