سه‌شنبه, 8 مهر 1399
شهردار ساوه عنوان کرد؛
زمین های كمتر از 170متر با موافقت شورای شهر ساوه مجوز ساخت دریافت می‌كنند

شهردار ساوه گفت: كاهش حدنصاب تفكيك زمين در مناطق حاشيه به دليل مغايرت اساسي با طرح جامع امکان‌پذیر نیست، اما براي مساحت‌هاي كوچكتر از ١٧٠ متر هم مشروط بر اينكه در بافت انبوده مسكوني باشد و اطراف آن زمين ساخته شده باشد با مجوز شوراي شهر پروانه صادر مي‌كنيم .

به گزارش نارستان، مهندس سید مهدی حسینی اظهار داشت: حد نصاب تفکیک زمین در ساوه حداقل ١٧٠ مترمربع است، ولی چون در مناطق حاشیه شهر اقشار ضعیف با مساحت‌های کوچک‌تر متقاضی اخذ مجوز هستند، چندین بار از سال ٩٤ تا کنون موضوع کاهش حدنصاب تفکیک زمین در مناطق حاشیه را به مساحت ١٠٠ متر به کمیسیون ماده پنج استان پیشنهاد داده‌ایم ولی متأسفانه به دلیل مغایرت اساسی با طرح جامع موافقت نشده است .

وی افزود: در حال حاضر به منظور مساعدت با این شهروندان با استناد به دستورالعمل سال ١٣٨٧ استانداری برای مساحت‌های کوچکتر از ١٧٠ متر هم مشروط بر اینکه در بافت انبوه مسکونی باشد و اطراف آن زمین ساخته شده وجود داشته باشد با مجوز شورای شهر پروانه صادر می‌کنیم .

حسینی ادامه داد:‌ در زمین‌هایی با کاربری باغات و زمین‌های بزرگ تفکیک نشده امکان صدور پروانه وجود ندارد، مگر اینکه مالک اصلی زمین با شهرداری توافق کند و به تأیید شورای شهر و کمیسیون ماده پنج استان برسد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.8.0
    V5.5.8.0