پنج‌شنبه, 28 تير 1397
رو عنوان : "محسن مددی" سرپرست حوزه خدمات شهری شهرداری:
عنوان : اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری در ایام نوروز برای مقابله با حوادث احتمالی در آماده باش خواهند بود
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ 
ساعت : ۱۱:۱۲:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

"محسن مددی" سرپرست حوزه خدمات شهری شهرداری:

 اعضای ستاد مدیریت بحران شهرداری در ایام نوروز برای مقابله با حوادث احتمالی در آماده باش خواهند بود

 

به گزارش نارستان، "محسن مددی" سرپرست حوزه خدمات شهری شهرداری ساوه در جلسه ستاد مدیریت بحران که  با موضوع چهارشنبه پایان سال و ایام نوروز برگزار شد، بیان داشت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر شهرهایی مانند ساوه  از جمله حجم بالای تردد مسافرین در ایام نوروز از این شهرستان، مقتضی است برنامه ریزی و اقدامات مورد نظر در اماکن و مراکز تجمعی بصورت خاص مد نظر قرار گیرد .

وی ضمن ابلاغ برنامه های سازمان شهرداری ها برای پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح احتمالی طی ایام تعطیلات نوروز بر پیش بینی تمهیدات لازم برای فراهم سازی آسایش و رفاه  مسافران  در ایام تعطیلات سال جدید به ساوه تاکید کرد .

مددی با بیان اینکه باید لیست‌های کشیک واحد ها و سازمان های تابعه در این ایام به حوزه معاونت خدمات شهری ارائه شود، تصریح کرد: دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران  شهرداری در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی و پیش بینی نشده در آماده باش خواهند بود .

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با اقدام های پیشگیرانه می توان از وقایع ناگوار در جشن باستانی چهارشنبه سوری جلوگیری و خطرات آن را کاهش داد، گفت: شهرداری‌ها در زمان‌های بحرانی همچون چهارشنبه‌سوری اقداماتی در زمینه جمع‌آوری مواد قابل اشتعال همچون البسه خشک، چوب خشک، لاستیک‌ها و موادی همچون فوم‌های که قابلیت اشتعال سریع را دارند، انجام می‌دهند  که طی روزهای گذشته این اقدامات صورت گرفته است .

مددی ادامه داد: همچنین در زمینه فرهنگ سازی با برگزاری مانورهایی توسط سازمان آتش نشانی، برگزاری همایش "نه به چهارشنبه سوی" با حضور دانش آموزان و دیگر برنامه های فرهنگی اقداماتی برای پیشگیری از حوادث پرخطر در شب چهارشنبه سوری انجام شده است .

به گفته وی، نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه در شب چهارشنبه پایان سال در هفت  نقطه شهر برای پوشش حوادث احتمالی مستقر می شوند که این اماکن شامل میدان امام (ره)، دریاچه تفریحی، بام فجر، میدان آزادی،  میدان شهدا، شهرک فجر و میدان مادر  است که در صورت بروز هرگونه حادثه کمک های امدادی را به حادثه دیدگان ارائه خواهند کرد .بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0