پنج‌شنبه, 28 تير 1397
عنوان : وعده معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه به شهروندان محقق شد
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ 
ساعت : ۸:۱۳:۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

وعده معاونت خدمات شهري شهرداري ساوه به شهروندان محقق شد

به گزارش نارستان، وعده داده شده معاونت خدمات شهري شهرداري ساوه مبني بر ايجاد پناهگاه موقت براي سگ هاي ولگرد در شهرک بازيافت اين شهر محقق شد .

"محسن مددي" سرپرست حوزه خدمات شهري شهرداري ساوه با اعلام اين خبر گفت: وجود سگ هاي ولگرد در سطح شهر علاوه بر ايجاد رعب و وحشت براي شهروندان داراي خطرات بهداشتي به لحاظ گسترش بيماري هاي مشترک بين انسان و حيوان است .

 مددي تصريح کرد: اما در راستاي مبارزه و کنترل سگ هاي ولگرد و با توجه به غير انساني بودن کشتن حيوانات و گله مندي شهروندان از وجود سگ هاي ولگرد در شهر،  شهرداري ساوه اقدام  به احداث پناهگاه موقت ويژه نگهداري از سگ هاي بلا صاحب در شهرک بازيافت نمود تا تمامي سگ هاي بلاصاحب جمع آوري و به اين محل منتقل شوند .

وي  مشارکت مردم براي تامين خوراک اين حيوانات را امري مهم  دانست و افزود:  از شبکه دامپزشکي، اداره محيط زيست، دوستداران محيط زيست، شهروندان و شبکه بهداشت تقاضا داريم تا شهرداري را براي درمان و نگهداري بهداشتي سگ هاي ولگرد در اين پناهگاه موقت جهت حفظ سلامت شهروندان ياري کنند .

به گفته مددي، اولويت کاري در خصوص جمع آوري سگ هاي بلاصاحب آدرس هاي اعلامي از سوي سامانه ۱۳۷ و تماس هاي مردمي است و پس از اعلام درخواست مردمي، پيمانکار به همراه ناظر سازمان به محل اعزام شده و پس از شناسايي سگ مورد نظر، با استفاده از وسايل زنده گيري مهار يا  تور اقدام به زنده گيري حيوان کرده و سپس آن را به کمپ منتقل مي کنند .بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

پورتال شهرداری ساوه

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0